Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » Araçlar » Mitsubishi Carisma

Yükleniyor...

5. sayfa (Toplam 15 sayfa) [ 289 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: CARİSMAN NE YAKAR?
 Mesaj Gönderilme zamanı: 06 Oca 2011 19:24 

İsim: AHMET
Araç: mitsubishi carizma 1.6 GLX HB
Meslek: İşletme
Kan grubu: 0rh-
Arkadaşlar arabam 99 carizma 1.6 glx. hb. birçok kez denedim. arabanın orjinal jantları yerine 15 çelik jant takılıydı orjinali 14 jant. 15 jant takılıyken 90 liralık gaz ile tam 550 km yol yaptım. oda km. de 0.16363 kuruş gaz tüketimi demek.

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 06 Oca 2011 23:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: bekir
Araç: 2002 1,6 avance hp
umera yazdı:
1.6 ların depo kaç litre benzin alıyor arkadaşlar?

kitapçıkta 60 lt yazıyor. ama fullemeyeli o kadar zaman olduki. malum hep lpg de geziyoz benzin yarım yada çeyrek depoda.

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 06 Oca 2011 23:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: bekir
Araç: 2002 1,6 avance hp
Karasi yazdı:
Arkadaşlar arabam 99 carizma 1.6 glx. hb. birçok kez denedim. arabanın orjinal jantları yerine 15 çelik jant takılıydı orjinali 14 jant. 15 jant takılıyken 90 liralık gaz ile tam 550 km yol yaptım. oda km. de 0.16363 kuruş gaz tüketimi demek.

bu rakamlar şehir dışımı . yok şehir içi ise gerçekten mükemmel. bu arabayı satmayın kullandıkça size ekonomi sağlar.

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 07 Oca 2011 00:02 
Carisma Uzmanı

İsim: Bahattin
Araç: Proton 1.6GLX
Meslek: Teolog
Kan grubu: Brh+
Arkadaşın yaptığı km ye bakarsak
1000/60=16.6
hemen hemen fabrika verilerini tutuyor.
3.87*60=232 lira
Lpg ye gelince bu araç bir litre lpg ile max.11 km yol gider.
Buna göre 1000 km yolda
1000/11=91 litre lpg tuketır.
91*2200=200 lira.
Tasarruf 1000 km de 30 lıra...
Tasarruf oranı tartışılır hale geldi sanki:)

www.mscsi.net

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 07 Oca 2011 00:47 

arkadaşlar 0.16363 gaz tüketimi şehir içi tüketim. şuan bu tüketimin altına düştüğümü söyleyebilirm, nedeni ise 15 inçlik çelik jantları söküp ki jantlara oranla lastiklerde büyümüştü 195 85 15 lastik takılmıştı. bu jantlar yerine 14 inçlik jant 185 65 14 lastik taktım. aracın çekişinde yaklaşık yarım vites fark yarattı ve seri oldu fakat normal seyirde hızı düştü 180 i bulduğum yolda şimdi 165 170 bulmak için zorluyorum aracı..

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 09 Oca 2011 02:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: şevki
Araç: karizmaglx
Kan grubu: 0rh+
karasi sen ne yaptın yaa.bizim ki260 binliradan aşagı yakmıyor şehiriçi..aracı ara sıramı kullandın yoksa kullandıgın zaman bayagı bir km yaptınmı..20 tl lik gazla 75 km zor gittim.

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 09 Oca 2011 17:32 

tuna52 yazdı:
karasi sen ne yaptın yaa.bizim ki260 binliradan aşagı yakmıyor şehiriçi..aracı ara sıramı kullandın yoksa kullandıgın zaman bayagı bir km yaptınmı..20 tl lik gazla 75 km zor gittim.

tuna kardeş inanki değerler defalarca denendi. ilk denemem de opet den aldığım gazla denedim depoyu fulledim. şehir içi kullanımda ve aynı saatlerde aynı pompaya yanaştırdım tam 100 km re gitmişti tekrar depoyu fulledim 20 tl yi zor aldı. piyasadaki diğer petrollerdeki gazdan 10 15 kuruş fazla olan opetin gazını çok yakıyor diye daha almadım. daha sonra alpet den almaya başladım bu arada opetten aldığım gaz tamamiyle bitti araba artık gazda çalışmıyordu benzine geçiyordu hemen. yanaştım alpete 60 tl gaz aldım 2 gün kullanımdan sonra tekrar 30 tl gaz aldım biten kadar almadım gaz tam bittiğinde km 548 di benzine geçti petrole yanaştığımdda 550 yi gördüm... umarım bu bir sorundan kaynaklanmıyordur. :)

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 10 Oca 2011 23:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: emirakif
Araç: carizma
Meslek: memur
Kan grubu: arh+
_opeth yazdı:
emirakif yazdı:
herkese selamlar .forum da emegi geçenlere sevgiler.forum süper olmuş.
arkadaşlar bende 10 gün önce 2001 carizma avance aldım aranıza katıldım.yol bilgisayarında yakıt tüketiminin 11.4 oldugunu görünce saşırdım ve hemen atiker sıralı taktırdım.depoyu fulledim.şehiriçi yaklaşık230 km de kırmızı yandı lpg takana tel açtım.300 km yi bulur dedi rahatladım.sizce neden benzinde 11.4 tüketim yazıyor.
tahminim baskı balata sorunu var ama yeni oldugum için bilemiyorum.
birde çamurluk davlumbazlarım kırık.servisten başkada bir yerde bulamadım.servis tanesine 230 tl çekti hsstir dedim.bana bu konuda yardımcıcı olursanız sevinirim.arka kapıda sol iç kapı da cam indirme modülüde bulamıyorum

slm hoşgeldiniz.
öncelikle siz lpg taktırdıgınızdan artık yol bilgisayarını boşverin genelde sizdeki degerleri yazıyor.
çamurluk davlumbazına gelince kronik sorun. bende davlumbaz sorunu vardı kaportacıya gittim bana reno kangonun davlumbazını kesip kırık ve olmayan kısımlara güzelce vidaladı ve sorunum 20 tl ye halloldu.yani adam bir davlumbazı ikiye böldü denebilir.arasınada aslında pütür denen zifte benzer şeyi sıksa daha iyi olurdu eminim ama ugraşmak istemedi.ama bayağı düzgün oldu.

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 11 Oca 2011 00:40 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar hangi marka lpg yi tercih ediyorsunuz.bizim burda hemen hepsi mevcut degil.aygaz vardı istasyon onu kaldırdı.şimdi pogaz ve shell in autogaz var.hangisini tavsiye edersiniz.bazen üçkagıtcılık yapıyorlar.gecen bir arkadaş 49 tl lik gazla 71 km yol gitti.arabayı gaz ayarına götürdü sızdırmazlık kontrolü yaptırdı herşey normal.lpg montajcısı hava basmışlardır dedi.hakkaten öyle olmuş.50 tl lik gaz aldı 190 km oldu halaa dolasıyor.araba tempra .aygaz euro lpg yağlı oldugu için çok kurum bırakıyor diyorlar.sizin tavsiyeleriniz nedir

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 11 Oca 2011 00:50 
Kullanıcı avatarı

slm.karasi benim aracın km si 190 bin.lpg 2 ay önce takıldı.motor komprasyon testleri falan çok iyi çıktı.şehiriçi gayet sakın kullanırım.2500 deviri geçmem.seninkinin km si kaç.şimdi platin uçlu bujiler varmış 4 tanesi 50 tl onlardan taktıracagım.belki bujilerim bozulmuştur.gerci 10 gün çalıştırmasam bile tak diye calısıyor.ve cok sessiz calışıyor.ışıklarda durunca stop etti sanıyorum.daha az yaktırmak için daha cok bilimsel çalışma yapacagız gibi geliyor bana.malum zam kazıkları gelince çeşitli formuller üretmek zorundayız

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 11 Oca 2011 00:55 

tuna52 yazdı:
arkadaşlar hangi marka lpg yi tercih ediyorsunuz.bizim burda hemen hepsi mevcut degil.aygaz vardı istasyon onu kaldırdı.şimdi pogaz ve shell in autogaz var.hangisini tavsiye edersiniz.bazen üçkagıtcılık yapıyorlar.gecen bir arkadaş 49 tl lik gazla 71 km yol gitti.arabayı gaz ayarına götürdü sızdırmazlık kontrolü yaptırdı herşey normal.lpg montajcısı hava basmışlardır dedi.hakkaten öyle olmuş.50 tl lik gaz aldı 190 km oldu halaa dolasıyor.araba tempra .aygaz euro lpg yağlı oldugu için çok kurum bırakıyor diyorlar.sizin tavsiyeleriniz nedir

gazı bilinen köklü istasyonlardan almak herzaman kazanç sağlar bu kesindir. shell bizim buralarda da iyi olarak bilirnir tafsiye verenler oldu fakat daha çok alpet ten aldığım gaz tasarruf açısından bana daha yatkın geldi. tabi her ilde yada her istasyonda aynı hassasiyeti gözterirler mi oda tartışılır. opetin gazı aygaz oldukça yağlı ve piyasadan en az 15 kuruş daha pahalı benim araba opetin gazını iştahla kullanmadı hem yakıt 0.40 kr arttı pahalı olmasından dolayı hemde performansda düşüş yaşadım. her arabada bunu yapar diye birşey de yok tabi. takılan lpg nin markası etkili olabilir.

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 11 Oca 2011 01:03 

tuna52 yazdı:
slm.karasi benim aracın km si 190 bin.lpg 2 ay önce takıldı.motor komprasyon testleri falan çok iyi çıktı.şehiriçi gayet sakın kullanırım.2500 deviri geçmem.seninkinin km si kaç.şimdi platin uçlu bujiler varmış 4 tanesi 50 tl onlardan taktıracagım.belki bujilerim bozulmuştur.gerci 10 gün çalıştırmasam bile tak diye calısıyor.ve cok sessiz calışıyor.ışıklarda durunca stop etti sanıyorum.daha az yaktırmak için daha cok bilimsel çalışma yapacagız gibi geliyor bana.malum zam kazıkları gelince çeşitli formuller üretmek zorundayız

a.s tuna araç 150 binde, bende aracı yaklaşık 3 ay önce aldım, 15 tatilde adanaya gidecem kısmet olursa, orda baktırmayı düşünüyorum. ufak tefek sorunları var benimde rolanti dengesiz sıfıra düşüp yükseliyor. elektriksel bir sorun gibi geliyor. akşamları farları açtığımda rolantiyi ço düşürüyor... aracın yakıtı şuan iyi fakat performans açısından çokda iyi diyemem düz yolda 160 170 i rahat buluyor fakat rampada tıkanıyor araç.

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 12 Oca 2011 19:16 
Kullanıcı avatarı

Karasi yazdı:
tuna52 yazdı:

a.s tuna araç 150 binde, bende aracı yaklaşık 3 ay önce aldım, 15 tatilde adanaya gidecem kısmet olursa, orda baktırmayı düşünüyorum. ufak tefek sorunları var benimde rolanti dengesiz sıfıra düşüp yükseliyor. elektriksel bir sorun gibi geliyor. akşamları farları açtığımda rolantiyi ço düşürüyor... aracın yakıtı şuan iyi fakat performans açısından çokda iyi diyemem düz yolda 160 170 i rahat buluyor fakat rampada tıkanıyor araç.

slm.allaha şükür performans muhteşem şu an hiçbir problemi yok.yaklaşık 45 gün önce aldım arabayı.istanbuldan bir öğretmenden.tekirdağ çerkezköyde oturuyorum.silivrinin üst tarafında düz bir yol var orda 205 km ye cıktım.dahasını gözüm kesmedi.inşallah sende en kısa zamanda sorununun çözümünü bulursun.konjektörmüdür nedir ondan olabilir.

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 12 Oca 2011 22:08 

tuna52 yazdı:
Karasi yazdı:
tuna52 yazdı:

slm.allaha şükür performans muhteşem şu an hiçbir problemi yok.yaklaşık 45 gün önce aldım arabayı.istanbuldan bir öğretmenden.tekirdağ çerkezköyde oturuyorum.silivrinin üst tarafında düz bir yol var orda 205 km ye cıktım.dahasını gözüm kesmedi.inşallah sende en kısa zamanda sorununun çözümünü bulursun.konjektörmüdür nedir ondan olabilir.

allah hayırlı etsin kazasız belasız kullanırsın inşallah.

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 23 Oca 2011 00:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: hilmi
Araç: mitsubishi carisma
Kan grubu: BRh+
3ay önce taktırdığım lpg dönüşüm sistemini denemek için farklı istasyonlardan depoyu sıfırlayarak doldurdum.en kötü sonucu opette gördüm. diğelerinden aldığım 22litre gazla şehir içi 200kilometre giderken opette180 kilometrede bitti.ve çekiş bayağı kötü.şimdi herkese aman uzak durun diyorum.servis de o petin gazı için;katkılı olduğundan filtreyi çabuk tıkıyor kullanmayın diyor.egzoz muayenesine gittiğimde zengin karışım sonucu çıktı ve tekrar ayar yaptırdım yakıtın daha da azalacağını umuyorum.

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 23 Oca 2011 21:33 

alaybeyi yazdı:
3ay önce taktırdığım lpg dönüşüm sistemini denemek için farklı istasyonlardan depoyu sıfırlayarak doldurdum.en kötü sonucu opette gördüm. diğelerinden aldığım 22litre gazla şehir içi 200kilometre giderken opette180 kilometrede bitti.ve çekiş bayağı kötü.şimdi herkese aman uzak durun diyorum.servis de o petin gazı için;katkılı olduğundan filtreyi çabuk tıkıyor kullanmayın diyor.egzoz muayenesine gittiğimde zengin karışım sonucu çıktı ve tekrar ayar yaptırdım yakıtın daha da azalacağını umuyorum.

tespitlerinde haklısın kardeşim. opet ten aldığım gaz sonrası aracın performasında oldukça düşüş yaşamakla beraber yakıtında arttığını gözlemledim bende burda yıllanmış şöförlerin tafsiyelerine uyarak bıraktım opeti aynı şikayetlerden bahsediyorlardı katkılı olduğu için filtrede tıkanıklık ve performansta düşüş. fiyatının ise piyasadan fazla olması cebimizi yakıyor...

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 26 Oca 2011 23:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: hilmi
Araç: mitsubishi carisma
Kan grubu: BRh+
karasi,.rölanti sorununuz için de farları yaktığınızda motor devrinin fazlaca düşmesi akünüzün ömrünü tamamladığına işaret olabilir.akünüz sistemi besleyemiyor şarj dinamosundan elektriği direk aldığından dinamoya aşırı yük biniyor.o da rolantiyi düşürüyor.yakında marş basmamaya da başlayacaktır. akünüzü sağlam bir aküyle değiştirip deneyin. problem çözülecektir.akünüzü de bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim.eski bir akücü olarak sorunun sebebinin bu olduğunu tahmin ediyorum ,arızasız günler dilerim.

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 27 Oca 2011 23:35 

alaybeyi yazdı:
karasi,.rölanti sorununuz için de farları yaktığınızda motor devrinin fazlaca düşmesi akünüzün ömrünü tamamladığına işaret olabilir.akünüz sistemi besleyemiyor şarj dinamosundan elektriği direk aldığından dinamoya aşırı yük biniyor.o da rolantiyi düşürüyor.yakında marş basmamaya da başlayacaktır. akünüzü sağlam bir aküyle değiştirip deneyin. problem çözülecektir.akünüzü de bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim.eski bir akücü olarak sorunun sebebinin bu olduğunu tahmin ediyorum ,arızasız günler dilerim.

Hocam aküyü değiştirdim fakat sorun çözülmedi yine aynı şekilde devam etti. Programlamada yaptım başarılı olmadı tam doğru yaptığımdan da emin değilim, çünki motor sıcakken yapılması öneriliyordu. kutup başlarını söküp bırakın 20 dk beklemeyi 10 dk da bile araba donuyor sovuktan. o yüzden sağlıklı olmadı. formlarda bulduğum bilgilerden boğaz kelebeğinin üstünde ki kalem genişliğinde bir girintide plastik vida vardı çok hafif bir şekilde sola çevirdim ve sorun halloldu. bunun başka bir sorun yaratacağı konusunda bir fikrim yok tabi... umarım bir sorun yaratmaz.

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 27 Oca 2011 23:53 
Kullanıcı avatarı

Araç: 2001 Carisma GDI Avance
Karasi yazdı:
Hocam aküyü değiştirdim fakat sorun çözülmedi yine aynı şekilde devam etti. Programlamada yaptım başarılı olmadı tam doğru yaptığımdan da emin değilim, çünki motor sıcakken yapılması öneriliyordu. kutup başlarını söküp bırakın 20 dk beklemeyi 10 dk da bile araba donuyor sovuktan. o yüzden sağlıklı olmadı. formlarda bulduğum bilgilerden boğaz kelebeğinin üstünde ki kalem genişliğinde bir girintide plastik vida vardı çok hafif bir şekilde sola çevirdim ve sorun halloldu. bunun başka bir sorun yaratacağı konusunda bir fikrim yok tabi... umarım bir sorun yaratmaz.

Düşük rölanti sorunu bende ve bir kaç arkadaşta daha var. Sorunu vidadan çözdüğünüzü yazmışsınız. Arabanızı bir kaç gün kullandıktan sonra rölanti hakkındaki kanaatinizi, bunun yakıta etkisini vs. bizimle de paylaşır mısınız lütfen?

Başa Dön 
 Mesaj Gönderilme zamanı: 28 Oca 2011 02:25 

gdi yazdı:
Karasi yazdı:

Düşük rölanti sorunu bende ve bir kaç arkadaşta daha var. Sorunu vidadan çözdüğünüzü yazmışsınız. Arabanızı bir kaç gün kullandıktan sonra rölanti hakkındaki kanaatinizi, bunun yakıta etkisini vs. bizimle de paylaşır mısınız lütfen?

rölanti şuan için normal herhangi bir sıkıntı yok farları yaktığımda hatta klimayı da aynı anda açtığımda araba hemen rölantiyi toparlıyor. bu ayardan sonra yakıtı tam manasıyla kendim denemedim abime lazım oldu 800 km yakın bir yol yapmıştılar yaklaşık olarak 130 lira lpg tüketmişlerdi. ayardan önce kilometrede 163 kuruş yakıyordu şehir içi, birkaç kez denemiştim. bu durum yakıtta artış gibi geliyor ama 150 nin altına düşmeden gidip gelmişlerdi farkın burdan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu ayarın sonunda tek göze çarpan tarafı ayardan önce hava ne kadar sovuk olsada sabah tek marşta alıyordu, şimdi herzaman olmasada 2. marşa kalıyor ve gaz pedaline bir iki pompalamadan sonra çalışıyor. Burda havalar çok sovuk belki onun etkiside olabilir emin değilim...

Başa Dön 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

5. sayfa (Toplam 15 sayfa) [ 289 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sonraki

Forum ana sayfa » Araçlar » Mitsubishi Carisma

Yükleniyor...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye